CZCICIELE SERCA JEZUSA NA JASNEJ GÓRZE

Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa corocznie 1 lutego organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę, aby podczas nocnego czuwania uczestniczyć w Eucharystii w tym wyjątkowym miejscu i polecać Matce Najświętszej intencje: Kościoła, Ojczyzny, pokoju na świecie i w naszej Ojczyźnie; dziękować za Dzieło Intronizacji NSPJ (w tym roku obchodzimy Jubileusz 25-lecia, a w naszej parafii - 15-lecia); prosić o beatyfikację Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny...

Podczas ostatniej pielgrzymki szczególnie modliliśmy się za zmarłego 17 stycznia, śp. Księdza Biskupa Stanisława Stefanka –
wieloletniego Opiekuna Wspólnot Dzieła Intronizacji NSPJ.

W tym roku u Tronu Matki zgromadziło się ok. 1500 osób z 35 diecezji. Obecni byli też Posłowie RP tworzący Wspólnotę Sejmową.

Pierwsza sobota miesiąca lutego. Godzina 15.20. Autokar podjechał pod kaplicę Świętej Rodziny. Członkowie Intronizacji NSPJ i sympatycy zajmują miejsca. O godzinie 15.30, po sprawdzeniu listy obecności, kapłan-opiekun udziela nam błogosławieństwa poprzedzonego modlitwą o szczęśliwą podróż. Odjeżdżamy w kierunku radomskiej katedry. Tam dołączają kolejni pielgrzymi i odjeżdżamy na Jasną Górę. Podczas jazdy zapoznajemy się z programem nocnego czuwania, modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz różańcem, śpiewamy pieśni Maryjne i kolędy. Zbliżając się do klasztoru, pieśnią witamy Matkę Najświętszą.

Do Klasztoru wchodzimy z radością. Jesteśmy w domu ukochanej Matki! Każda Wspólnota Intronizacji NSPJ jest ze swoim proporcem. W imieniu Animatorki Krajowej, zebranych wita Animatorka z Łomży. Następnie Ojciec Redemptorysta przybliża postać śp. Księdza Biskupa Stanisława Stefanka, dziękując za 20 lat opieki nad Wspólnotami Intronizacji. Modlimy się o radość życia wiecznego dla Zmarłego.

Godzina 21.00. Apel Jasnogórski prowadzi Ksiądz Biskup Damian Muskus z Krakowa – obecny opiekun Wspólnot Intronizacji NSPJ. Potem poszczególne diecezje prowadzą modlitwy. Modlitwy za Polskę prowadzą Posłowie RP. Część Światła modlitwy różańcowej prowadzi nasza radomska diecezja.

Przychodzi godzina 24.00. Rozpoczyna się Msza święta celebrowana przez Księdza Biskupa Damiana Muskusa, który głosi także Słowo Boże. W koncelebrze jest kilku kapłanów-opiekunów. Ksiądz Biskup dziękuje Wspólnotom za tak liczny udział w Czuwaniu, za rozwój Wspólnot, za modlitwy za kapłanów, za nieustanne Adoracje Najświętszego Sakramentu.

Po Mszy świętej poświęconych zostało 5 nowych proporców. Cieszymy się, że powstają nowe Wspólnoty Intronizacji NSPJ!

Później trwamy na kolejnych częściach modlitwy różańcowej oraz uczestniczymy w Drodze krzyżowej, rozważając słowa św. Jana Pawła II. O godzinie 3.00 w nocy odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Z łezką w oku żegnamy naszą Matkę i Królową. Żal odjeżdżać. Powracamy do naszych domów szczęśliwi, że rodziny nasze, nas, Ojczyznę naszą powierzyliśmy Matce Bożej Częstochowskiej i Gromnicznej.

Do spotkania na Jasnej Górze za rok! Chwała Panu!

Wspólnota Intronizacji NSPJ